Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
20.03.2015, godz. 18.15 Tematem spotkania będzie twórczość Tadeusza Konwickiego..
Description slide 8.

Laureaci

XXVII Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego

I chcę tej ziemi być wierny...”

Jury w składzie:

Marcin Orliński – poeta i krytyk literacki – przewodniczący jury

 Karol Samsel – poeta i krytyk literacki

 Agnieszka Zaorska – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce

dokonało oceny wierszy nadesłanych na XXVII Ostrołęcki Konkurs Literacki im. Dionizego Maliszewskiego, w którym wzięło udział 59 uczestników.

Decyzją Jury  nominacje do nagród głównych otrzymują:

  • Łukasz Barys – Pabianice, woj. łódzkie (godło: Przepychanie przepychu)
  • Ewa Frączek – Warszawa, woj. mazowieckie (godło: wynikanie z abstrakcji)
  • Antonina M. Tosiek – Poznań, woj. wielkopolskie (godło: guguła)

 Wyróżnienia I stopnia otrzymują:

  • Karol Graczyk – Toruń, woj. kujawsko-pomorskie, (godło: Laura)
  • Damian Nowak – Tarnowskie Góry, woj. śląskie (godło: jożin)
  • Natalia Modzelewska – Ostrołęka, woj. mazowieckie (godło: Ericius)
  • Łukasz Kuźmierczak – Koluszki, woj. łódzkie ( godło: Debye)
  • Arkadiusz Kwaczek – Warszawa, woj. mazowieckie (godło: Z tęsknoty za Dżesiką)

Wyróżnienia II stopnia otrzymują:

  • Marek Kucak – Piekary Śląskie, woj. śląskie (godło: emka)
  • Mariusz S. Kusion – Kraków, woj. małopolskie (godło: MK-ultra)
  • Sonia Pohl – Racibórz, woj. śląskie (godło: Arnold XS)

Wyróżnienie specjalne za wiersz związany z Ostrołęką:

  • Klaudia Chudowolska – Warszawa, woj. mazowieckie (godło: Edward L.)

Laureaci otrzymują nagrody pieniężne ufundowane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydenta Miasta Ostrołęki, Starostę Ostrołęckiego i organizatorów. Nagrodzone wiersze opublikowane zostaną w okazjonalnym tomiku wierszy nagrodzonych. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się podczas Dionizji 2019 – 26 lipca 2019 r.  o godz. 18.00 w MBP w Ostrołęce.

                                                                   

Laureaci konkursu plastycznego „Z Ostrołęki wyszedł w świat. Setna rocznica śmierci Wiktora Gomulickiego”:

W grupie klas I-IV:

I. Lena Dobkowska

  Jakub Korczakowski

II. Laura Tworkowska

III. Julia Ziemska

Wyróżnienia:

Michalina Zalewska

Igor Zalewski

W grupie klas V-VIII:

I. Adrianna Kubeł

          Scarlett Podbielska

II. Alicja Lisowska

            Konrad Nowacki

       III. Ida Kupis

Laureaci

XXXII Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego „Pierwszy krok w poezję”

Eliminacje finałowe 18 czerwca 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce.

Jury Konkursu w składzie:

  1. Joanna Brodowska
  2. Aldona Deptuła
  3. Teresa Rybaczyk
  4. Agnieszka Zaorska

postanowiło przyznać następujące nagrody:

            w kategorii uczniów klas I

Zajęte miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

I

Julian Żerański

SP6

I

Kamila Pyskło

SP2

I

Dominika Podpora

BO 2

II

Aleksandra Mierzejewska

BO 6

II

Julia Czartoryska

BO 2

II

Alicja Gawrych

SP10

III

Jakub Kawecki

SP4

III

Bartosz Ferenc

SP1

III

Maria Rutkowska

BO 6

            w kategorii uczniów klas II

Zajęte miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

I

Lena Giers

SP10

I

Stanisław Mróz

SSP

II

Marcin Zdunek

SP2

II

Alicja Dawidczyk

SP 1

II

Nadia Paliwoda

SP6

III

Maja Iwanowska

SP4

III

Ines Ciuchta

BO 2

            w kategorii uczniów klas III

Zajęte miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

I

Piotr Żebrowski

SP1

I

Olga Baranek

SP10

II

Paweł Krszyna

SP2

II

Julian Radziński

BO 6

II

Agata Rusiecka

SP6

III

Igor Mielnicki

SP4

III

Antoni Klemendorf

BO 6

III

Maja Nakielska

BO 6

Wszyscy recytatorzy otrzymują nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki i Organizatorów.

Organizatorzy Konkursu: Szkoła Podstawowa Nr 2, Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki                                                                            

Podpisy Jury:

  1. ……………………………………………
  1. …………………………………………..
  1. …………………………………………..
  1. …………………………………………..

FILIA OSIEDLOWA N 1 przy ul. S. Żeromskiego 13

poniedziałek         godz.   9.00 – 17.00

wtorek                  godz.   8.00 – 16.00

środa                    godz.   8.00 – 16.00

czwartek               godz. 11.00 – 16.00

piątek                   godz.   8.00 – 16.00

sobota                   nieczynna            

W dniach 15 lipca do  2 sierpnia Biblioteka nieczynna z powodu urlopu wypoczynkowego pracownika.

FILIA OSIEDLOWA NR 2  przy ul. Wł. Sikorskiego 4

poniedziałek         godz.   10.00 – 18.00

wtorek                  godz.    8.00 – 16.00

środa                    godz.   8.00  – 16.00

czwartek               godz.  11.00 – 16.00

piątek                   godz.    8.00 – 16.00

sobota                  nieczynna

FILIA OSIEDLOWA NR 3 przy ul. J. Korczaka 4

poniedziałek          godz.   10.00 – 18.00

wtorek                   godz.    8.00 – 16.00

środa                     godz.    8.00 – 16.00

czwartek               godz.   11.00 – 16.00

piątek                    godz.    8.00 – 16.00

sobota                    nieczynna

FILIA  OSIEDLOWA NR 6

poniedziałek            godz. 10.00 – 18.00

wtorek                    godz.  8.00  – 16.00

środa                      godz.  8.00  – 16.00

czwartek                 godz.  11.00 – 16.00

piątek                     godz.   8.00 – 16.00

sobota                    nieczynna

W dniach  29  lipca  do 17 sierpnia Biblioteka nieczynna z powodu urlopu wypoczynkowego pracownika.

FILIA  DLA DZIECI I MŁODZIEŻY przy ul. Gomulickiego 4

poniedziałek         godz .  10.00 – 18.00

wtorek                  godz.    8.00 – 16.00

środa                    godz.    8.00 – 16.00

czwartek               godz.  11.00 – 16.00

piątek                   godz.   8.00  – 16.00

sobota                  nieczynna

WYPOŻYCZALNIA ZBIORÓW SPECJALNYCH przy ul. Głowackiego 42                        

poniedziałek, wtorek, środa, piątek   8.00 – 16.00

sobota                                            8.00 – 14.00                           

Od godziny 16.00 w sprawach wypożyczeń kontakt z Wypożyczalnią Główną.

WYPOŻYCZALNIA GŁÓWNA I CZYTELNIA przy ul. Głowackiego 42

poniedziałek           godz. 8.00  – 18.00

wtorek                    godz  8.00  – 18.00

środa                      godz. 8.00  – 18.00

czwartek                 nieczynna

piątek                     godz. 8.00  – 18.00

sobota                    godz.  8.00  – 14.00

Zapraszamy mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego do korzystania ze zbiorów bibliotek.

Życzymy przyjemnego wypoczynku z książką. 

                                    

 

  

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  - Zarząd Okręgu w Warszawie i Oddział w Ostrołęce  oraz Miejska Biblioteka Publiczna  w Ostrołęce  zapraszają na warsztaty szkoleniowe pt. „Bibliotekarz animatorem kultury i czytelnictwa w XXI wieku”, które odbędą się dn. 25 czerwca 2019 r., w godz. od 10.45 do 15 w siedzibie MBP w Ostrołęce (ul. Głowackiego 42).

Celem szkolenia jest pokazanie kreatywnych form animacji kultury i zachęcanie do czytania dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Szkolenie poprowadzi dr  Wanda Matras-Mastalerz - Adiunkt w Instytucie Nauki o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN  w Krakowie, specjalistka z zakresu biblioterapii, bibliotekoznawstwa oraz czasopiśmiennictwa, prezes Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

Szkolenie przygotowano w  ramach projektu  Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Zarządu Okręgu Warszawie  WIEDZA=SUKCES i dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  

Szkolenie jest bezpłatne.  Zgłoszenia przyjmujemy pod  adresem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 W zgłoszeniach prosimy podać imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę biblioteki.

Wypożyczalnia Główna poleca

podroze m