Drodzy Czytelnicy!

Zgłaszacie nam, bibliotekarzom zapotrzebowanie na lektury szkolne, beletrystykę oraz książki potrzebne do napisania prac naukowych. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom uruchamiamy usługę Książka z biblioteki dostępna na telefon. Zezwala na to Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia   6 listopada 2020 roku.

Na czym będzie polegała? Wystarczy:

•    Zadzwonić albo napisać e-maila do jednej z naszych placówek i podać tytuły potrzebnych  książek, imię i nazwisko, numer karty czytelnika oraz numer telefonu.
•    Bibliotekarz znajdzie oczekiwane książki. Ma na to jeden dzień.
•    Kiedy bibliotekarz skompletuje zamówione książki, zadzwoni do czytelnika i umówi  się na konkretny dzień oraz godzinę.
•    Podanie wypożyczonych książek odbędzie się we wskazanym przez bibliotekarza miejscu przed biblioteką. Czytelnik powinien mieć przy sobie kartę czytelnika albo inny dokument.
•    Zwroty nie będą przyjmowane! Wszystkie książki są automatycznie przedłużone i nie są naliczane żadne kary.
•    Usługa jest możliwa od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00 z wyjątkiem czwartku.

UWAGA! Jest to jedyna możliwość wypożyczenia książek. Wypożyczenia nie umawiane telefonicznie czy mailowo nie będą realizowane.

Dane do kontaktu z biblioteką:

•    Wypożyczalnia Główna nr tel. 29 7645475, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
•    Wypożyczalnia Zbiorów Specjalnych nr tel. 29 7642151 wew. 38, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
•    Czytelnia nr tel.  29 7645452adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
•    Filia nr 1 na osiedlu Stacja: nr tel. 29 3330369, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
•    Filia nr 2 na osiedlu Centrum: nr tel. 29 7667485, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
•    Filia nr 3 na osiedlu Sienkiewicza: nr tel. 29 7644067, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
•    Filia nr 6 na osiedlu Wojciechowice: nr tel. 29 7140162, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
•    Filia dla Dzieci i Młodzieży: nr tel. 29 7645145, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.