1.  Co obecnie mogę wypożyczyć z biblioteki i na jak długo?

Dostępne są książki z Wypożyczalni oraz kasety, płyty itp. ze Zbiorów Specjalnych. Książki są wypożyczane na 2 miesiące, zbiory specjalne na 2 tygodnie. Czytelnia wypożycza jedynie książki, na 2 tygodnie.

2.  Chcę samodzielnie wybrać książkę. Czy to możliwe?

Czytelnicy nie mogą wejść między regały. Pomocy udzielą dyżurujący bibliotekarze,  doradzą również telefonicznie. Zachęcamy do korzystania z katalogów na stronie www.mbpostroleka.pl  przed wizytą w bibliotece.

3.  Czy mogę skorzystać z Czytelni lub Pracowni Zbiorów Regionalnych?

Czytelnia Główna oraz Pracownia Zbiorów Regionalnych przyjmuje użytkowników po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym (29 764 54 52) lub e-meilowym (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

4.  Czy jest bezpośredni dostęp do czasopism oraz do stanowisk komputerowych?

Nie ma dostępu do sprzętu komputerowego. Czytelnik może skorzystać z sieci Wi-Fi, ale na własnym urządzeniu. Udostępniamy czasopisma archiwalne i te które przeszły trzydniową kwarantannę. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest wykonanie skanu pojedynczego artykułu z czasopisma (po uprzednim zamówieniu przez telefon lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

5.  Czy moja karta biblioteczna, wydana w filii, obowiązuje również w głównej siedzibie MBP?

Tak, nie ma znaczenia, gdzie karta została wydana.

6.  Mam przetrzymane książki. Czy zapłacę karę przy zwrocie?

Nie, do 30 listopada obowiązuje amnestia.

7.  Dlaczego zwroty książek są przy specjalnym stanowisku?

Wszystkie zwrócone pozycje muszą odbyć kwarantannę, 3 doby. Obowiązuje to wszystkie wypożyczone zbiory, również te z Działu Zbiorów Specjalnych oraz z  Czytelni.

8.  Potrzebuję lektur szkolnych. Gdzie mogę je wypożyczyć?

W Filii dla Dzieci i Młodzieży, w Wypożyczalni Głównej oraz w filiach osiedlowych. Dział Zbiorów Specjalnych posiada audiobooki i ekranizacje.

9.  Kiedy będą otwarte filie osiedlowe?

Biblioteki osiedlowe są otwarte. Aktualne godziny otwarcia można znaleźć na stronie www.mbpostroleka.pl

10.  Czy koniecznie muszę nosić maseczkę?

Tak, jest to niezbędne. Każdy wchodzący do budynku Biblioteki ma obowiązek zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.