Miło nam poinformować, drodzy Czytelnicy, że dzięki udziałowi w konkursie Biblioteka Bezglutenowa, pozyskaliśmy nowe książki do naszego księgozbioru na temat celiakii i diety bezglutenowej.

Gluten

Na potrzeby konkursu w naszej Bibliotece został napisany wiersz o celiakii i diecie bezglutenowej.

Projekt powstał z inicjatywy   Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i  na Diecie  Bezglutenowej oraz firmy Good Books, we współpracy z Justyną Tarkowską, autorką książki „Co je Jan?” (z pracowni graficznej Mile Widziane).

Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce.

Książki będą wkrótce dostępne w Filii dla Dzieci i Młodzieży.