Z racji rosnącej liczby zachorowań na Covid-19 w Ostrołęce i regionie musimy ograniczyć wolny dostęp do księgozbioru w Wypożyczalni Głównej.

Robimy wszystko, co w naszej mocy aby zapewnić Wam, drodzy Czytelnicy, bezpieczeństwo. Dlatego należy bezwzględnie  przestrzegać wytycznych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Na terenie Biblioteki Głównej i jej Filii wymagane jest prawidłowe noszenie maseczki- zasłonięcie nosa i ust. Po wejściu do biblioteki prosimy o zdezynfekowanie rąk płynem do dezynfekcji postawionym na ladzie w korytarzu.

Zwroty książek odbywają się w pomieszczeniu szatni. Tam leżą na trzydniowej kwarantannie i po tym czasie bezpieczne trafiają z powrotem do księgozbioru.

Wypożyczenia książek dokonujemy w pomieszczeniu Wypożyczalni Głównej. Pracownicy podają książki wcześniej zamówione lub dobierane na bieżąco wedle upodobań Czytelników.

W pomieszczeniu Wypożyczalni Głównej może przebywać  jednocześnie 2 czytelników. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 m od siebie. Nasi Bibliotekarze pracują w maseczkach lub przyłbicach oraz  rękawiczkach, często dezynfekujemy ręce. Blaty, na których kładzione są książki, są na bieżąco dezynfekowane.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby było bezpiecznie.