15 października 2020, godz. 17.30 Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42

Wystąpią:

Olga Mujkić  (wokal, flet poprzeczny)
Vlasta Traczyk   (piano)

Wyświetl fragmenty koncertu

W programie usłyszymy kompozycje autorskie Olgi Mujkić i Vlasty Traczyk do tekstów Karola Wojtyły oraz utwory poetek Izabeli Zubko i Aleksandry Gawrońskiej, związane z postacią polskiego Papieża – patrona miasta Ostrołęki.

Olga s

Olga Mujkić - wokalistka, dyrygent chóralny, instruktor wokalny, flecistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Specjalizuje się w śpiewie rozrywkowym oraz klasycznym. Współpracowała z Teatrem Dramatycznym oraz Teatrem Współczesnym w Warszawie, była finalistką telewizyjnego programu "Szansa na sukces". Koncertuje solo oraz zasila chórki artystów estradowych. Śpiewa również w zespole Vox Varshe, który wykonuje muzykę wywodzącą się z tradycji żydowskiej. Zespół ten został nagrodzony nagrodą Grand Prix podczas 21. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2018 a w 2019 roku płyta „Bramy Nieba”, wydana przez Requiem Records w której Olga zaśpiewała partię mezzosopranową, zdobyła 3 nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2018.
Jako dyrygent Olga Mujkić współpracuje z wieloma chórami warszawskimi, odnoszącymi znaczące sukcesy. Pracowała również jako korepetytor wokalny i dyrygent w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca Mazowsze. Swoje umiejętności dyrygenckie szlifowała podczas zagranicznych kursów dyrygenckich, m.in. na Litwie, we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii.
Vlasta s
Vlasta Traczyk - kompozytorka i pianistka. Absolwentka muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Współpracuje między innymi z jazzowym zespołem MelluSya, Eight Hands Quartet, Natalią Piotrowską i Olgą Mujkić.  Laureatka III miejsca w międzynarodowym konkursie kompozytorskim TRANSATLANTYK INSTANT COMPOSITION CONTEST w Łodzi w 2017 r. Pedagog i autorka wielu piosenek dla dzieci.
Organizatorzy: Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Miejska   Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.

Projekt: "Ostrołęka słucha. Literackie spotkania z filozofią w tle", realizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Ostrołęki.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona. Uczestników  Wydarzenia obowiązują ogólne zasady sanitarne, w tym dezynfekcja rąk przy wejściu i obowiązek zakrywania ust i nosa.