Okręg Mazowiecki SBP w Warszawie , Oddział SBP w Ostrołęce oraz  Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zapraszajądo wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach online pn.: „Umiejętności = sukces”   w ramach programu MKiDN: „Partnerstwo dla książki.

Celem projektu  jest podniesienie umiejętności bibliotekarzy w stosowaniu w bibliotekach nowych narzędzi oraz form pracy z czytelnikiem, a także w wprowadzaniu nowych usług wychodząc na przeciw oczekiwaniom użytkowników.

We wrześniu i pażdziernku odbędą się następujące szkolenia:

bullet24 września - Bibliotekarz animatorem kultury i czytelnictwa w XXI wieku w odniesieniu do osób dorosłych i seniorów. Cz. 1

bullet1 października - Bibliotekarz animatorem kultury i czytelnictwa w XXI wieku w odniesieniu do osób dorosłych i seniorów. Cz. 2

Ww. szkolenia   poprowadzi dr Wanda Matras – Mastalerz w godz. 9.00 - 11.30

bullet15 października - Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym (jak postępować z trudnym czytelnikiem). Cz. 1

bullet22 października -  Metody i formy pracy z czytelnikiem trudnym (jak postępować z trudnym czytelnikiem). Cz. 2

Ww. szkolenie poprowadzi Cecylia Bieganowska w godz. 9.00 - 11.30.

Czekamy na zgłoszenia do 22 września pod adresem:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenie musi zawierać: imię i nazwisko, adres e-mail (w przypadku adresu służbowego także prywatny), nr telefonu.

Uczestnicy otrzymają certyfikaty, potwierdzające wzięcie udziału w szkoleniu oraz materiały ze szkoleń.

Strona techniczna:

- Uczestnicy otrzymają dostęp do platformy ze szkoleniem online za pośrednictwem przesłanego w mailu linku.
- Każdy uczestnik ww. szkoleń online musi mieć dostęp do internetu, ale nie koniecznie do laptopa - może również korzystać z tabletu lub smartphona.
- Każdy uczestnik szkolenia widzi na ekranie prezentację trenera, samego trenera oraz czat, w którym może pisać - trener na te wiadomości na żywo reaguje i odpowiada/ komentuje.
- Uczestnicy nie muszą być widoczni na ekranie i również nie muszą nic mówić, ale mogą, jeżeli chcą i czują taką potrzebę.

SBP mazowieckie logo2mkidn n