Wystawa rękodzieła ludowego i artystycznego mieszkanek Ostrołęki i regionu

Obok wycinanek, kierców, kwiatów z bibuły, możemy podziwiać hafty, koronki, patchworki, pisanki i inne ozodby.

pasek

Prace swoje prezentują:

Czesława Lewandowska, Wiesława Chaberek, Urszula Kaliszewska, Joanna Golon, Dorota Zalewska, Renata Domian, Wanda Wrzesień, Krystyna Lachowska, Anna Ceberek, Grażyna Dziekońska, Maria Prusaczyk, Zuzanna Suchcicka, Teresa Pabich, Teresa Gers, Barbara Bobik, Marta Krukowska, Teresa Piórkowska-Ciepierska, Małgorzata Bączek, Mariola Dyko.

Wystawa nie tylko popularyzuje kurpiowską sztukę ludową, ale pokazuje również miejscowe wyroby artystyczne spoza kręgu sztuki ludowej, a... nawet odkrywa nowe talenty ostrołęczanek i nie tylko.