Wypożyczalnia Główna poleca

Zdrowe dania dla bobasów i brzdąców/Shazi Visram, Cricket Azima - w nowoczesny, rozsądny i przystępny sposób  autorka zapoznaje ze sprawdzonymi zasadami odżywiania dzieci od 4 m-ca.

Ziemniak/Joanna Jakubik - smaczny, zdrowy, przygotowywany na wszelkie możliwe sposoby, 60 słonych i słodkich przepisów.

Koktajle, klinika soku/Magdalena Makarowska - ponad 100  koktajli na różne okazje, dla grubych i chudych, zdrowych i chorych, małych i dużych.

Przepis na sukces Ewy Chodakowskiej - autorka uczy jak zdrowo żyć na co dzień. Uświadamia czytelnikowi jak bardzo odżywianie wpływa na nasze zdrowie. Książka zawiera 150 przepisów na smaczne, zdrowe i szybkie potrawy.

103 ciasta siostry Anastazji - Takie ciasta jak Marysieńka, Cappuccino czy Dziwak od lat królują w domach milionów Polaków. Skorzystaj ze sprawdzonych receptur, a olśnisz domowników i gości.

Cukinia, Bakłażan, Dynia, najlepsze przepisy – warzywa te dostarczają wielu kulinarnych wrażeń i są smaczną podstawą potraw warzywnych. Przepisy na pyszne zapiekanki, paszteciki i rożki wzbogacają zawarte tu propozycje.

Nalewki zdrowotne, czyli 102 przepisy na alkohol, który wspomaga organizm. Alkohol może także leczyć. Warto więc zapoznać się z przepisami na wyrób tradycyjnych, leczniczych nalewek.

Kuchnia dwudziestolecia/Agnieszka Jeż – Książka zaprasza czytelników w podróż po bogactwie smaków i zwyczajów kulinarnych dwudziestolecia. Co i jak jadano warto sprawdzić i czasami wrócić do zapomnianych przepisów!

Dieta antyreumatyczna/Barbara Jakimowicz-Klein – W zapobieganiu i łagodzeniu chorób reumatycznych ważne miejsce zajmuje także odżywianie. Właściwa dieta działa osłaniająco i leczniczo.

Różane przepisy/Kalemba-Drożdż – „Jej wysokość najpiękniejsza wśród pięknych”. Różany chleb, trufle w kwiatowym pudrze czy pesto z owoców róży to pomysły na oryginalne  jedzenie. Inspirujące pomysły do kuchni i domowego spa na bazie róż.

Slow food - W książce znajdziemy  zestaw przepisów na dania z naturalnych produktów, wytwarzanych w tradycyjny sposób, które charakteryzują się wyjątkowymi walorami smakowymi.

Zdrowe kalorie - Książka zawiera przepisy na super zdrowe dania z pełnoziarnistych produktów zbożowych, chudego mięsa i nabiału, pysznych owoców i warzyw oraz niezwykle cennych orzechów i pestek.

Kuchnia roślinna - Książka jest zbiorem przepisów na dania z kwiatów, liści, łodyg, strączków, korzeni i bulw, a nawet warzywnych owoców. Znajdziesz tu  dobrze znane w naszej tradycji kulinarnej warzywa: pomidora, ziemniaka czy kapustę.

Bez glutenu - Proponowane przepisy na dania bezglutenowe są adresowane m. in. dla osób cierpiących na celiakię. Zdrowo, smacznie i ciekawie.