Zwróć zaległe książki do biblioteki w maju, a nie będzie kar.

amnestia d19

Każdego roku w maju odbywa się ogólnopolska akcja promowania bibliotek i czytelnictwa -  “Tydzień Bibliotek”. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem “#Biblioteka”. Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza wszystkich w swoje progi, również tych, którzy zalegają ze zwrotem  wypożyczonych książek.

Tradycyjnie w maju Biblioteka ogłasza amnestię dla wszystkich przetrzymujących książki. Od 8 do 31 maja można będzie bez konsekwencji finansowych uregulować swoje zaległe zobowiązania. Dla czytelników jest to okazja do oddania książek przetrzymywanych latami, dla bibliotekarzy szansa na odzyskanie części księgozbioru.  Amnestia dotyczy książek i innych zbiorów wypożyczonych z Biblioteki Głównej (przy ul. Głowackiego 42)  oraz Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży i filii osiedlowych.

Stwarzamy taką sytuację po to, by czytelnicy mogli oddać książki. Zależy nam przede wszystkim na tym, by wróciły one do nas i by mogły być wykorzystywane przez jak największą liczbę osób. Podkreślam również, że bardzo ważne jest zwracanie książek w terminie, gdyż niektóre tytuły to już rzadkość, a mogą przydać się innym. Mamy nadzieję, że podobnie jak  w ubiegłych latach i tym razem ostrołęczanie skorzystają z tej wyjątkowej okazji.

Sabina Malinowska z-ca dyrektora MBP w Ostrołęce