Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
20.03.2015, godz. 18.15 Tematem spotkania będzie twórczość Tadeusza Konwickiego..
Description slide 8.

 WYPOŻYCZALNIA GŁÓWNA POLECA

 1. Beck Weathers, Everest

Wstrząsająca historia ocalałego uczestnika najtragiczniejszej wyprawy na Mount Everest. Opowieść o człowieku, któremu udało się przeżyć, mimo że uznano go za zmarłego i pozostawiono na Górze Gór.

 1. Iwona Kienzler, Bodo i jego burzliwe romanse

Publikacja poświęcona życiu miłosnemu najpopularniejszego polskiego aktora filmowego Drugiej Rzeczpospolitej. W tle historia kina, teatru i kabaretów w przedwojennej Polsce.

 1. Norbert Elias, Mozart

Subtelne dzieło, ukazujące na nowo życie i twórczość genialnego kompozytora.

„Mozart zalicza się do artystów, których dzieła szczególnie przekonująco przebyły ciągnący się przez pokolenia test”

 1. Bernard de Roquefeuil, Uciekinier

Historia francuskiego podchorążego, który po ucieczce z niemieckiego oflagu znalazł schronienie w okupowanej Polsce.

 1. Sylwia Frołow, Dzierżyński

Wielowymiarowa i kontrowersyjna biografia  Żelaznego Feliksa. Zawiera nigdy nie publikowane listy Dzierżyńskiego do rodziny  oraz wyznania miłosne adresowane do kochanek.

 1. Ewa K. Czaczkowska, Siostra Faustyna: biografia świętej

Książka, którą bierzesz do ręki i czytasz bez wytchnienia. Poznaj niezwykłą drogę do świętości siostry Faustyny Kowalskiej. Polecam z całego serca. Duchowe przeżycia gwarantowane.

 1. Danuta Stenka, Flirtując z życiem

Jeśli intryguje Cię życie znanych ludzi, ta biografia będzie wprost idealna dla Ciebie. Danuta Stenka - niezwykła osobowość, gwiazda wielkiego ekranu, szczerze opowiada o sobie, odsłania przed nami zupełnie nowe, nieznane dotąd oblicze, w subtelny sposób flirtując z życiem.

 1. Swietłana Alliłujewa, Córka Stalina: o Stalinie, Rosji i sobie

Burzliwe losy Swietłany Alliłujewy- jednej z najbardziej kontrowersyjnych kobiet w historii Rosji, która rozlicza się z przeszłością, uporczywie poszukując własnej tożsamości i prawdy. Zachęcam do lektury!

 1. Monika Kuszyńska, Katarzyna Przybyszewska, Drugie życie

Historię Moniki Kuszyńskiej przeczytałam jednym tchem. Nie mogłam się oderwać. Momentami rozdziera serce, innym razem podnosi na duchu i niesie nadzieję. Dzięki książce zrozumiałam, że     w życiu wszystko jest możliwe. Wiara czyni cuda…

 1. Cezary Pazura, Byłbym zapomniał…

Dowcipna, refleksyjna i pełna dogłębnych, dojrzałych analiz biografia Cezarego Pazury. Napisana  z humorem, pokazująca artystę jako człowieka wielu talentów. Godna polecenia na długie, zimowe wieczory!

 1. Krystyna Kofta, Kobieta Zbuntowana

Krystyna Kofta, po raz kolejny, szczerze o sobie. Przenosi się pamięcią do swojego dzieciństwa, bez skrępowania opisuje okres dojrzewania, pierwszych prób pisarskich, miłości czy  inicjacji seksualnej. Dla tej autorki nie ma tematów tabu.

 1. Arkadiusz Gołaś, Przerwana podróż

Piękna biografia jednego z najwybitniejszych sportowców naszego kraju, którego życie zakończyło się zdecydowanie za szybko. Dzięki pięknym wspomnieniom najbliższych możemy prześledzić zarówno drogę sportową Arka jak i życie prywatne.

 1. Wacław Krupiński,Kamil Bałuk, Wodecki. Tak mi wyszło

W dzieciństwie był kochliwym łobuzem, w młodości zaś chował się za ciemnymi okularami i był nieśmiały w stosunku do dziewcząt...Miał charakterystyczną fryzurę z którą "walczył" i raz tylko dał się namówić na zmianę wizerunku.

14 .Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewiecki, Ania

Obiecano, że w tej lekturze odnajdziemy 100 procentową Anię. Taką jaka była - bez przykrywania rzeczy niewygodnych, bez tuszowania jej dzikiego temperamentu i łagodzenia historii mogących niejednego człowieka wprowadzić w zakłopotanie. W tym właśnie tkwi siła tej książk

 1. Lisa Niemi Swayze, Walczyłam o Patricka

Opowieść o dojrzałej miłości, miłości niezłomnej, bo sprawdzonej w wielu trudnych sytuacjach. Hartowanej przez ponad 30 lat, a na koniec poddanej najtrudniejszej próbie - wspólnej walce z nieuleczalną chorobą i przygotowywaniem się na to, co nieuchronne.