Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego

oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki
zapraszają w październiku 2018 r.

Z bibliotecznego kalendarza:
16.10 – 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża (Jan Paweł II), Dzień św. Jana Pawła II – Patrona Ostrołęki
17.10.1848 r.  w Ostrołęce urodził się  Wiktor Gomulicki – poeta, prozaik, bibliofil (170)

Imprezy w październiku

4 października (czwartek)TEATR ARLEKIN dla DZIECI  Brzechwa dzieciom: godz. 9.30 (sześciolatkowie),  godz. 11.00 (klasy I i II SP)  - Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42.

4 października (czwartek), godz. 14.00W Klubie Podróżnika  ROBERT  GONDEK – o podróżach na najwyższe szczyty Afryki /z prezentacją własnych zdjęć i filmów).  Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42.

9 października (wtorek), godz. 18.00 –   Spotkanie z cyklu: dr Karol SAMSEL i Jego Gość: ROBERT KANIA – autor książki poetyckiej pt. Wołynie / Projekt: Przystanek literacki Ostrołęka / Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

11 października (czwartek) od godz. 12.00 Debata LITERATURA I NIEPODLEGŁOŚĆ. Udział w debacie wezmą pracownicy naukowi Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego: prof. dr hab. WIESŁAW RZOŃCA, dr KAROL SAMSEL i mgr JAKUB PYDA (doktorant Wydziału Polonistyki UW). Projekt: Ojczyzna- gdy myślę…  /Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42/.

18 października (czwartek), godz. 18.00Utwory dramatyczne Karola Wojtyły - Św. Jana Pawła II - w interpretacji dr. Karla Samsela /Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42/.

19 października (piątek), godz. 16.00-19.00Warsztaty literackie prowadzi dr Karol Samsel /Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13, parter/.

20 października (sobota), godz. 11.00 – 14.00 –  Jak radzić sobie z natrętnymi myślami. Warsztaty nt.  Czytanie na receptę czyli o terapeutycznej roli literatury. Prowadzący Piotr Słabek z Krakowa. Spotkanie trzecie. Współpraca Oddział Ostrołęcki Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich /Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13, parter/.

23 października (wtorek), godz. 18.00 –  Spotkanie z cyklu: dr Karol SAMSEL i Jego Gość: UTA PRZYBOŚ. / Projekt: Przystanek literacki Ostrołęka / Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

25 października (czwartek), godz. 18.00 Prezentacja książki pt. Dzieje powiatu ostrołęckiego. Praca zbiorowa wydana przez Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe im. Adama Chętnika. /Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42/.

26 października (piątek), godz. 18.15  - 45. spotkanie DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI.  Tematem będzie książka pt. Mój Michael  autorstwa Amosa Oz. / Klub przy Studziennej Biblioteka, ul. Gomulickiego 13/.

30 października (wtorek), godz. 18.00Spotkanie z historią regionu: Bracia Zbierzchowscy, z Rzekunia - bohaterowie wiedeńskiej odsieczy 1683r. (W 335 rocznicę Wiedeńskiej Wiktorii). Prelegent mgr Grzegorz Korsak / Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.