Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki zapraszają w czerwcu:

5 czerwca (wtorek), godz. 10.00 – Eliminacje finałowe XXXII Konkursu Recytatorskiego „Kurpie Zielone w literaturze” – MGBP w Myszyńcu.

7 czerwca (czwartek), godz. 16.30  - Uroczyste podsumowanie XXVI Ostrołęckiego Konkursu  Poetyckiego „Pierwszy krok w poezję” / Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42.

9 czerwca (sobota), od godz. 17.30 – IV Ogólnopolska NOC BIBLIOTEK ph. RzeczpospoCzyta / MBP, ul. Głowackiego 42/ - oddzielny program.

12 czerwca (wtorek), godz. 18.00 –  Premiera debiutanckiej książki poetyckiej ostrołęczanki JOANNY BRODOWSKIEJ  pt. Kroplówka pełna światła. Joanna Brodowska - ekonomista, pedagog, terapeuta. Autorka bajek, opowiadań, wierszy, tekstów piosenek. Tworzy i prowadzi zajęcia edukacyjno-literackie i bajkoterapeutyczne w przedszkolach i szkołach podstawowych pod nazwą Autorskie Spotkania Edukacyjne. Książkę wydało Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki przy wsparciu Samorządu Miasta Ostrołęki. /Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42/  / Projekt: Przystanek literacki Ostrołęka

14 czerwca (czwartek) - Powiatowe obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

16 czerwca (sobota) - wyjazd edukacyjny: Gietrzwałd, skansen warmiński w Olsztynku. /dla bibliotekarzy, członków SPBiK  i czytelników MBP/.

21 czerwca (czwartek), godz. 18.00 – Benefis literacki z okazji 85. urodzin KAZIMIERZA SOPUCHA  i prezentacja Jego książki poetyckiej pt. Mgła. Kazimierz Sopuch – profesor socjologii, poeta - pochodzi ze wsi Jawory (gm. Goworowo), mieszka w Gdyni ale wciąż jest obecny w życiu literackim Ostrołęki. Książkę wydało Towarzystwo Przyjaciół  Ostrołęki przy wsparciu Samorządu Miasta Ostrołęki / Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42/ Projekt: Przystanek literacki Ostrołęka.

22 czerwca (piątek), godz. 16.00 – Warsztaty literackie prowadzi dr Karol Samsel / Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13, parter.

22 czerwca (piątek), godz. 18.10 odbędzie się 43 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.  Tematem będzie opowiadanie „Kiepskie lektury”  Schmitt Eric Emmanuel. /Biblioteka, ul. Gomulickiego 13, I piętro.

29 czerwca (piątek) – Piknik literacki - w malowniczych okolicach Ostrołęki poczytamy wiersze ostrołęckich autorów o pięknie naszej małej ojczyzny (m.in. Dionizy Maliszewski, Mieczysław Czychowski, Leszek Bakuła, Edward Kupiszewski). Projekt : Ojczyzna – gdy myślę…. – wyjazd busem o godz. 16.00 /zgłoszenia MBP II piętro, pokój 13, tel. 29 764 21 51 wew. 34/.