Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki zapraszają w maju 2018 r.

Z bibliotecznego kalendarza
2.05. Dzień Flagi
3.05  Święto Konstytucji 3 Maja
8-15.05  XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek ph. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA
8.05  Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
12.05. 645 urodziny Ostrołęki
15.05. Międzynarodowy Dzień Rodziny
26.05 Dzień Matki
29.05 Dzień Działacza Kultury

XXV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

7 maja (poniedziałek), godz. 14.00  - Eliminacje międzybiblioteczne XXVI Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego „Pierwszy krok w poezję” /Klub przy Studziennej –Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

7 maja (poniedziałek), godz. 10.00 -  zabawa detektywistyczna pt.: „Skarb w bibliotece” /Filia MBP nr 3, ul. Korczaka 4.

8 maja (wtorek), godz. 10.00 – Nasze barwy i godło – spotkanie edukacyjne dla przedszkolaków (wspólne czytanie wiersza W. Bełzy pt. Kto ty jesteś?, rozmowa z dziećmi nt. Co wiemy o Polsce oraz zajęcia plastyczne (kolorowanie godła Polski lub wykonywanie białoczerwonych wieńców z bibuły) / Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży, ul. Gomulickiego 13.

8 maja (wtorek), godz. 18.00 - Prezentacja książki Jarosława Prusińskiego pt. Isztar (powieść). Nowa powieść ostrołęczanina to powieść momentami zabawna, momentami refleksyjna, pokazująca wiele ciekawostek ze starożytnego, wymarłego świata.  /Klub przy Studziennej –Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

9 maja (środa), godz. 10.00 - Finał konkursu plastycznego dla przedszkolaków pt.  Zaczarowany  sen Alicji z Krainy Czarów //Filia MBP nr 3, ul. Korczaka 4.

10 maja (czwartek), godz. 11.0 -  Spotkanie dla młodzieży pt. Ludzie z pasją: Jakub Rutka – konferansjer,  kabareciarz, lektor, wokalista…. //Filia MBP nr 3, ul. Korczaka 4.

10 maja (czwartek), godz. 18,00 – Prezentacja książki Karola Samsela pt. Autodafe (poezja) Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42.

11 maja (piątek), godz.10.00  - W świecie bajek - głośne czytanie bajek dla przedszkolaków /Filia MBP nr 3, ul. Korczaka 4.

11 maja (piątek), godz. 18.00 –Prezentacja książki pt. Tajemnice Łomży i Ostrołęki Doroty Sokołowskiej i Grzegorza Maculewicza (wydawnictwo Księży Młyn) /Klub przy Studziennej –Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

14 maja (poniedziałek), godz. 12.15 –Teatr Arlekin prezentuje spektakl dla dzieci pt. Zaczarowane szczęście. /Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42.

15 maja (wtorek), godz. 10.00 - Nasze barwy i godło – spotkanie edukacyjne dla przedszkolaków. / Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży, ul. Gomulickiego 13.

15 maja (wtorek), godz. 18.00 – Spotkanie z cyklu Karol Samsel i Jego gość AGNIESZKA FRĄCZEK / Klub przy Studziennej –Biblioteka, ul. Gomulickiego 13 / Projekt Przystanek Literacki Ostrołęka.

17 maja (czwartek), godz. 17.00 Eliminacje Finałowe XXXI Ostrołęckiego Konkursu Recytatorskiego Pierwszy krok w poezję / Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42 / (współpraca Szkoła Podstawowa nr 2, przy wsparciu Samorządu    Miasta Ostrołęki).

22 maja (wtorek), godz. 18.00 – Film pt. Z dala od orkiestry. (Wielowątkowa opowieść o niezwykłej historii Zygmunta Lubicz Zaleskiego - filozofa, literata i poety, który spędził większość swojego życia we Francji. Jak wielu innych działaczy niepodległościowych zmuszonych do emigracji z powodów politycznych, był aktywny „z dala od orkiestry”. Mimo tego miał istotny wkład w budowę silnej i niezależnej Polski poprzez kulturę ). Projekt „Gdy myślę ojczyzna….”/ Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42.

23 maja (środa), godz. 18.00 – Prezentacja książki Joanny i Norberta Dawidczyków pt. Torcik  małżeński. /Klub przy Studziennej –Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

24 maja (czwartek), godz. 14.00 – Odkrywamy świat z TONIM HALIKIEM i młodzieżą II Społecznego LO im. T. Halika  / Czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42.

25 maja (piątek), godz. 18.30 Dyskusyjny Klub Książki : Jacek Dehnel - Lala / Klub przy Studziennej –Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

29 maja (wtorek), godz. 10.00 i 11.30 – spotkania edukacyjno-poznawcze dla dzieci i młodzieży z MONIKĄ SAWICKĄ (autorką Kajtusiowych opowieści). /Filia MBP nr 1 na Osiedlu Stacja ul. Żeromskiego 13.

29 maja (wtorek), godz. 14.00 – Dla was te książki piszę… spotkanie z MONIKĄ SAWICKĄ – autorka bestselerowych powieści nie tylko dla pań, edukatorka, animatorka i dziennikarka telewizyjna - NIE UPRAWIA LITERACKIEGO DISCO POLO- ale za to po lekturze jej powieści człowiek musi porozmawiać z samym sobą. /Klub przy Studziennej –Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.