Miejska Biblioteka Publiczna im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki zapraszają w kwietniu 2018 r.

MIEJSKA BIBLIOTEKA  PUBLICZNA zaprasza
Czytelnia MBP im. Izabelli Majewskiej-Chałat, ul. Głowackiego 42, I piętro

19.04 (czwartek), godz. 10.00 i 12.00 – Spotkania autorskie dla dzieci z ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM - pisarz, autor telewizyjnych programów dla dzieci (m.in. Tik-Tak, Ciuchcia), książek i scenariuszy filmowych oraz ponad 500 piosenek, m.in. np. Kulfon, co z ciebie wyrośnie?, Witaminki czy Kropelka złotych marzeń. Współzałożyciel (wraz z Ewą Chotomską) dziecięcego zespołu wokalno-tanecznego Fasolki.

26.04 (czwartek), godz. 17.00 – Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia Przyjaciół Bibliotek i Książki. Po Zebraniu ok. godz. 19.00 – Koncert Muzyczny.

KLUB PRZY STUDZIENNEJ zaprasza
Biblioteka, ul. Gomulickiego 13, parter

10.04 (wtorek), godz. 18.00 – Spotkanie z cyklu Z ostrołęckiego Albumu Pamięci: MIKOŁAJ CHEŁSTOWSKI – zasłużony pedagog, współorganizator tajnego nauczania w czasie okupacji (m.in. tajne Liceum „Golesin”), długoletni dyrektor SP nr 2. Wspomina Andrzej Bobrowiecki (wnuk).

17.04 (wtorek), godz. 18.00 – Spotkanie Regionalne: ZYGMUNT PADLEWSKI – KURPIOWSKI BOHATER Z 1863 r. Prelekcja Grzegorz Korsak.

19.04 (czwartek), godz. 18.00 – KAROL SAMSEL i Jego gość: PRZEMYSŁAW DAKOWICZ - Poeta, krytyk literacki, historyk literatury; doktor nauk humanistycznych; adiunkt w Katedrze Literatury i Tradycji Romantyzmu Uniwersytetu Łódzkiego; w latach 2010-2013 także wykładowca literatury współczesnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; stały współpracownik dwumiesięcznika literackiego „Topos”. Jako literaturoznawcę interesują go związki między współczesnością i romantyzmem, wpływem ideologii komunistycznej na kształt literatury oraz pograniczem poezja–religia. Wydał dotychczas 7 książek poetyckich (ostatnia z 2016 r. pt. Ćwiczenia duchowne. Poematy) oraz zbiorów esejów (m.in. z 2017 r. Kwatera zmartwychwstałej pamięci  - pierwsza książka o powązkowskiej kwaterze „Ł”) i prac historycznoliterackich. Laureat kilkunastu prestiżowych nagród literackich. Projekt: Przystanek literacki Ostrołęka.

21.04 (sobota),  godz. 10.00 – 13.00  Warsztaty literackie. Prowadzi dr Karol Samsel. Projekt: Przystanek Literacki Ostrołęka.

24.04 (wtorek), godz. 18.00 – Czytanie najpiękniejszych strof polskiej poezji: POECI STANU WOJENNEGO (m.in. Jan Polkowski, Jacek Kaczmarski, Zbigniew Herbert, Edward Kupiszewski, Czesław Miłosz). Prowadzący dr Karol Samsel. Projekt „Ojczyzna – gdy myślę…”.

27.04 (piątek), godz. 18.30 – 41 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki : – John Maxwell Coetzee: Hańba.