Ulicami Wspomnień -  to cykl spotkań  podczas, których ostrołęczanie  próbują wskrzesić ducha dawnej Ostrołęki. Do udziału w spotkaniu zapraszamy historyków, regionalistów, mieszkańców Ostrołęki interesujących się historią naszego grodu.  Każde spotkanie poświęcone jest innej ulicy ostrołęckiej starówki. Wspomnienia ostrołęczan wzbogacamy pokazem zdjęć dawnej Ostrołęki, rozmawiamy o historii i tajemnicach jakie kryją w sobie stare kamieniczki, o instytucjach, które tu działały, o ludziach, którzy tu mieszkali, pracowali, bywali.  Można również przynieść ze sobą własne zdjęcia lub inne pamiątki. Spotkania odbywają się średnio raz w miesiącu we wtorki w Klubie przy Studziennej (Biblioteka ul. Gomulickiego 13, parter).

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, Towarzystwo Przyjaciół Ostrołęki