Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
20.03.2015, godz. 18.15 Tematem spotkania będzie twórczość Tadeusza Konwickiego..
Description slide 8.

PROTOKÓŁ
Komisji oceniającej wiersze nadesłane
na XXXIV Konkurs Poetycki „Kurpie Zielone w literaturze”
Ostrołęka, 18 października 2017 r.

Komisja w składzie:
          1.    dr Karol Samsel
          2.    mgr Sabina Malinowska
          3.    mgr Anna Nadwodna
stwierdza, że w tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział 121 uczniów (w tym ze szkół podstawowych 103 uczniów oraz 18 uczniów gimnazjów), reprezentujących 18 szkół z 5 gmin i Ostrołęki:

Gmina Baranowo    
    Publiczne Gimnazjum w Baranowie                  1 uczestnik
Gmina Czarnia
    Szkoła Podstawowa w Czarni                          7 uczestników
    SP – Oddziały Gimnazjalne w Czarni               6 uczestników
Gmina Kadzidło
    ZPO – Szkoła Podstawowa w Dylewie              7 uczestników
    ZPO – Szkoła Podstawowa w Kadzidle           37 uczestników
    ZS – Publiczne Gimnazjum w Wachu               2 uczestników
Gmina Myszyniec
    PSP – Szkoła Podstawowa w Zalesiu               2 uczestników
    PSP – Szkoła Podstawowa w Krysiakach         1 uczestnik
    PSP – Szkoła Podstawowa w Myszyńcu           2 uczestników
    PSP – Szkoła Podstawowa w Olszynach          2 uczestników
    PSP – Szkoła Podstawowa w Wykrocie            7 uczestników
    PSP – Publiczne Gimnazjum w Myszyńcu        1 uczestnik
    PSP – Oddziały Gimnazjalne Wolkowe             1 uczestnik
Gmina Rozogi
    ZSP – Szkoła Podstawowa w Dąbrowach           1 uczestnik
    Szkoła Podstawowa w Klonie                            7 uczestników
    Szkoła Podstawowa w Rozogach                     30 uczestników
    Gimnazjum w Rozogach                                   6 uczestników
Ostrołęka            
    Gimnazjum Nr 4                                               1 uczestnik

Komisja przyznała ogółem 17 nagród w dwóch kategoriach wiekowych; szkoły podstawowe i gimnazja:
         

SZKOŁY PODSTAWOWE:

I   nagroda:    Martyna Brzostek  „Nieuchronne” „Twój szczyt”
(Szkoła Podstawowa w Rozogach, kl. VII, opiekun: Agata Sochalska)

I   nagroda:     Mateusz Wielk „Okno”
(Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach, kl. VI; opiekun: Monika Trojanowska-Drózd)

II  nagroda:     Aleksandra Orzoł „Kurpiowski Skansen”
(Zespół Placówek Oświatowych w Kadzidle, kl. Vc; opiekun: nie podano)

II  nagroda:     Liliana Cekała (***Kurpianka ja jestem)
(Publiczna Szkoła Podstawowa w Wykrocie, kl. V; opiekun: Małgorzata Parzych)

III nagroda:    Anastazja Popielarczyk (***zachodzi słońce…)
(Zespół Placówek Oświatowych w Kadzidle, kl. VI; opiekun: Urszula Nalewajk)

Wyróżnienia:
1) Aleksandra Biedka „Kurpiowskie Bandysie”
(Szkoła Podstawowa w Czarni, kl. VII; opiekun: Jadwiga Garlińska)

2) Amelia Bogdańska „Babcia i ja”
(Zespół Placówek Oświatowych w Kadzidle, kl. VIa; opiekun: Urszula Nalewajk)

3) Piotr Ceberek „Kościół w Myszyńcu”
(Publiczna Szkoła Podstawowa w Myszyńcu, kl. VIIA; opiekun: Grażyna Tabaka)

4) Olga Szymczyk (***życie jest ironiczne)
(Zespół Placówek Oświatowych w Dylewie, kl. VI; opiekun: Agnieszka Traczewska)

5) Paulina Żyra „Pieśń o Czarni”
(Szkoła Podstawowa w Czarni, kl. IV; opiekun Lucyna Deptuła)


GIMNAZJA:

I   nagroda:         Dżesika Szymczyk  (*** i wracając tam)(***kiedyś myślała…)
                           (Gimnazjum Nr 4 w Ostrołęce, kl. III B, opiekun: Beata Narożna)


II   nagroda:        Karolina Białczak „W mojej myśli”
                           (Szkoła Podstawowa w Baranowie, kl. II; opiekun: Joanna Domurad)

II   nagroda:       Sandra Mierzejewska (***Stoję na ziemi gołymi stopami)
                           (Gimnazjum w Rozogach, kl. IIIA; opiekun: Eliza Herasimiuk)

III   nagroda:      Bartosz Rosiński „Tutaj pozostanę”
                          (Szkoła Podstawowa w Czarni, kl. III; opiekun: Lucyna Deptuła)

III   nagroda:      Magdalena Skorupska „Tęsknota za Kurpiami”
                          (Szkoła Podstawowa w Czarni, kl. II; opiekun: Wiesława Wieczorek)


Wyróżnienia:      1) Hubert Sochalski „Kurpiowska Kapliczka”
                           (Gimnazjum w Rozogach, kl. III; opiekun: Eliza Herasimiuk)

                           2) Karolina Zapadka „Kurpiowska Kapliczka”
                           (Szkoła Podstawowa w Czarni, kl. III; opiekun: Lucyna Deptuła)

Wiersze nagrodzone zostaną opublikowane w pokonkursowym tomiku, który otrzymają wszyscy laureaci. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 21 listopada 2017 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. W. Woźniaka w Kadzidle.


Podpisy Komisji:

  1.   ..................................................
  2.   ..…….........................................
  3.   ..…….........................................