Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce (Filia dla Dzieci i Młodzieży)  ul. Wiktora Gomulickiego 13,  godz. 10.30

Zapraszamy Państwa na szczególne warsztaty Czytanie na receptę - cykl spotkań o terapeutycznej roli literatury.

16. IX. 2017 (sobota)  Jak umiejętność czytania ukształtowała człowieka?

30. IX. 2017 (sobota)  Jak czytanie zmienia nasza mózg?

7. X. 2017 (sobota)  Jak na psychikę wpływają różne rodzaje literatury?

Spotkania poprowadzi Piotr Słabek - wydawca i redaktor z trzydziestoletnim stażem, doktorant Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie,  pasjonat neurobiologii i neuropsychologii.

P Slabek

Cykl spotkań Czytanie na receptę, nawiązuje do projektu wdrożonego już w kilku krajach europejskich z tą różnicą, że koncentruje się nie tyle na czytaniu popularnej literatury medycznej ile na samym procesie czytania i jego walorach terapeutycznych.  Więcej na stronie:  http://booklips.pl/newsy/wielka-brytania-wprowadza-recepty-na-ksiazki/

Cele szkolenia:

• promocja i popularyzacja czytelnictwa
  • wykształcenie umiejętności doboru książek w kluczu oddziaływania lektury na psychikę i samopoczucie czytelnika
  • uzyskanie wiedzy na temat terapeutycznego wymiaru lektury książek
  • popularyzacja higieny psychicznej i profilaktyka chorób psychicznych

Charakterystyka i metoda szkoleń: konferencje z dużym udziałem przekazu multimedialnego (schematy, rysunki, fragmenty filmów), zajęcia warsztatowe z elementami prowadzenia  dziennika emocji i myśli. Konferencje będą miały charakter popularny, będą wygłaszane językiem zrozumiałym i przystępnym dla słuchaczy.

Ilość miejsc ograniczona!

Zgłoszenia przyjmujemy pod nr tel. 29 7642151 do dnia 15 września 2017 r.