Sobota, 3 czerwca 2017 r.w Miejskiej Bibliotece Publicznej,

ul. Głowackiego 42

W programie:

STREFA CZYTANIE porusza ciało i duszę /CZYTELNIA - I piętro/

17.30 – KOŁO CZASU W OBRAZACH Barbary PARZYCH - otwarcie wystawy malarstwa ostrołęczanki (z niespodzianką).

18.00, 19.00, 20.10, ok. 22.00 – Ostrołęka literacka prezentuje (spotkania z poezją i prozą ostrołęczan).

18.15 - Człowiek rodzi się aktorem… - program satyryczny przygotowany przez grupę Teatralno-Estradową Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

19.10 – Godzina latino – salsa i inne tańce ze Studiem Tańca Marcina Gawrycha.

20.15 - Wspieramy młode talenty literackie czyli licytacja atrakcyjnych przedmiotów (prace plastyczne i literackie oraz atrakcyjne gadżety).
              Zobacz licytowane przedmioty

20.40 - Recital autorski PIOTRA GRZYBA.

21.50 – Teatr pięknego czytania Leśmiana czyli warsztaty z retoryki poprowadzi dr KAROL SAMSEL.

22.30 – STASZEK ORŁOWSKI prezentuje własną kolekcję : Dawna Ostrołęka na pocztówkach i nie tylko.

23.30 – Powróćmy jak za dawnych lat … - fragmenty filmów o starej Ostrołęce.

Godzina 00,00 – niespodzianka o północy

STREFA CZYTANIE porusza emocje /WYPOŻYCZALNIA GŁÓWNA – parter/ Od godz. 17.30:

·  Głośne czytanie powieści „Tajfun” J. Conrada.

·  Flirt towarzyski z poezją B. Leśmana.

·  Gry planszowe i zabawy nie tylko literackie.

·  Wystawa pn. : SYLWIA poleca do czytania.

Ponadto w Wypożyczalni podczas Nocy będzie można: otrzymać pamiątkowa kartę z okolicznościową pieczęcią, wypożyczyć lub zwrócić książki, założyć kartę czytelnika Biblioteki, a „spóźnialscy” będą mogli skorzystać z bibliotecznej abolicji czyli oddać książki do Biblioteki bez kar.

STREFA DZIECI

CZYTANIE porusza wyobraźnię  /WYPOŻYCZALNIA ZBIORÓW SPECJALNYCH – I piętro/

ü 17. 30 – 20.00 Blok imprez dla dzieci: NOC W KRAINIE SMERFÓW (gry, zabawy, koło fortuny, smerfne przysmaki, film i inne), spotkanie z Marią Pawłowską.

ü  20.00 – projekcja filmu dla dzieci Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”.

Po projekcji filmu ok. godz. 21.30 – gry i zabawy ruchowe przy muzyce.

STREFA CZYTANIE porusza kreatywność /PRACOWNIA ZBIORÓW REGIONALNYCH – I piętro/

• STUDIO LIBERATURA (prezentacja książek innych niż znamy, warsztaty, rozmowy /Barbara Zakrzewska/ – od 18.00.
  • WARSZTATY PLASTYCZNE NIE TYLKO DLA DOROSŁYCH/ - od godz. 17.30 nauka wykonania m.in. przepiśników (notesów) i zakładek (Beata Zaorska), biżuterii użytkowej i ozdób szydełkowych (Edyta Piszka) i wyrobów plecionych z wikliny (Wiesław Kuskowski).

PONADTO:

• „CZYTANIE porusza apetyt” czyli Nocna Kawiarenka Literacka – od 17.30 (hol, II piętro).
  • Konkurs na najlepszy deser z truskawkami. Chętni do udziału w Konkursie przynoszą własnoręcznie wykonany deser 3 czerwca w godz. 17.00 - 19.00 do punktu konkursowego przy kawiarence literackiej (hol na II piętrze). Ogłoszenie wyników ok. godz. 20.00 w Czytelni. Atrakcyjne nagrody.
  • Sesja fotograficzna przy instalacji „MY I KSIĄŻKI” - 18.00-20.30 (hol, parter).
  • Malowanie twarzy – od godz. 18.30 do 20.00 (hol I piętro).
  • Czytanie porusza młode głowy - instalacja okolicznościowa wrzucona przez młodzież z ZSZ nr 3 (hol parter).
  • Pokaz dekorowania potraw (Kawiarenka literacka).
  • Od godz. 17.30 dyżur literacki pełnią ostrołęccy literaci. Przy herbatce można będzie porozmawiać o współczesnej literaturze, o swoich wierszach i o tym jak pisać, by być czytanym….. i na wiele innych tematów (kawiarenka literacka).

Organizatorzy NOCY BIBLIOTEK w naszej Bibliotece: Miejska Biblioteka Publiczna, Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy MBP, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki.