Z kalendarza bibliotecznego

2.04 – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (urodziny H. Andersena)

13.04 – Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

23.04 – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

24.04.1982 r. zmarł w Tokio misjonarz, franciszkanin Władysław Zenon Żebrowski,
                       urodzony w 1898 r. we wsi Surowe, gm. Czarnia.

1.04 (sobota), godz. 15.00 WIECZÓR W ARCE – prezentacja książki ostrołęczanki MARII DŁUSKIEJ pt. Tajemne piękno – słowem i obrazem [tomik wierszy wzbogacony autorskimi fotografiami jest debiutem książkowym autorki] . Patronat literacki nad tomikiem objął Instytut Darii Galant. Niespodzianka muzyczna – PIOTR GRZYB /MBP ul. Głowackiego 42/.

6.04 (czwartek), godz. 18.00 - WIECZÓR W ARCE: premiera książki ostrołęczanina JAROSŁAWA PRUSIŃSKIEGO pt. Zapomniani bogowie. Słowiańska opowieść. Powieść, której akcja rozgrywa się w grodzie u ujścia Omulwi do Narwi ponad tysiąc lat temu. Wieczór prowadzi dr KAROL SAMSEL /MBP ul. Głowackiego 42/.

18.04 (wtorek), godz. 18.00 Spotkanie z cyklu „Ulicami wspomnień” – OSTROŁĘCKA FARA /Klub przy Studziennej - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13/.

21.04 (piątek), godz. 18.00 – Klub podróżnika zaprasza: Z RYSZARDEM WASZCZUKIEM wyprawa na NORWESKIE FIORDY / Klub przy Studziennej - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13/.

22.04 (sobota) godz. 10.00-13.00 Warsztaty Literackie prowadzi dr Karol Samsel /Klub przy Studziennej - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13/.

25.04 (wtorek), godz. 18.00 – Spotkania regionalne: BRAT ZENON ŻEBROWSKI – KURPIOWSKI APOSTOŁ JAPONII – prelekcja: mgr Grzegorz Korsak / Klub przy Studziennej - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13/.

27.04(czwartek), godz. 17.00 – WIECZÓR JUBILEUSZOWY W ARCE z okazji 25-lecia działalności STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEK I KSIĄŻKI oraz koncert piosenki literackiej w wykonaniu KUBY MICHALSKIEGO /MBP ul. Głowackiego 42/.

28.04 (piątek), godz. 18.15 - Spotkanie Dyskusyjnego klubu Książki - WIESŁAW MYŚLIWSKI: Traktat o łuskaniu fasoli /Klub przy Studziennej - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13/.