Z bibliotecznego kalendarza
W listopadzie 1936 r.rozpoczęła działalność MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Ostrołęce (80 lat).
2 listopada 1991 r. zmarła ZOFIA NIEDZIAŁKOWSKA (autorka książki „Ostrołęka. Dzieje miasta”, honorowy obywatel Ostrołęki)
7 listopada 2015 r.zmarł ALFRED SIERZPUTOWSKI (poeta, satyryk, publicysta)
11 listopada – Święto Niepodległości
14 listopada– Dzień seniora
25 listopada– Dzień Pluszowego Misia
 6 grudnia 1856 r.przy Szpitalu Św. Józefa w Ostrołęce założono bibliotekę wraz z czytelnią. Była to najstarsza biblioteka na terenie guberni łomżyńskiej.

Biblioteka zaprasza:
•    3 listopada (czwartek), godz. 18.00 - WIECZÓR W ARCE – prezentacja książki pt. „DZIEJE I EWANGELIZACJA KOŚCIOŁA I PARAFII ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO W OSTROŁĘCE W LATACH 1864-2010. 350 lat ewangelizacji Ostrołęki” autorstwa ks. dra ZDZISŁAWA GRZEGORCZYKA  (MBP, ul. Głowackiego 42).
•    10 listopada (czwartek), godz. 18.00  - WIECZÓR W ARCE dedykowany pamięci ALFREDA SIERZPUTOWSKIEGO … BYŁ TU Z NAMI… oraz prezentacja książki pt. „ALFRED SIERZPUTOWSKI. 1937-2015. PRÓBA PRZYBLIŻENIA”  (MBP, ul. Głowackiego 42).
•    13 listopada (niedziela), po Mszy św. o godz. 18.00 – Nasz klasztor (historia zamknięta w starej fotografii - prezentacja starych zdjęć i innych dokumentów klasztoru)  - sanktuarium św. Antoniego Padewskiego - klasztor.
•    17 listopada (czwartek), godz. 18.00 – WIECZÓR w ARCE – prezentacja książek  Narwiaków: „Melodia miłości” TADEUSZA  MACHNOWSKIEGO i „Z odległości lat” CZESŁAWA PARZYCHA. Wieczór prowadzi dr Karol Samsel / MBP, ul. Głowackiego 42.

•    19 listopada (czwartek), godz. 10.00 - 13.00 Warsztaty literackie dla poetów i osób próbujących pisać poezję prowadzi dr Karol Samsel. Wstęp wolny  (Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13).

•   20 listopada (niedziela), godz. 10.00 – UROCZYSTA MSZA ŚW. w intencji byłych i obecnych pracowników MBP, czytelników i przyjaciół  - Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego (klasztor).

•   25 listopada (piątek), godz. 18.15    Dyskusyjny Klub Książki, którego tematem będą powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego : Lubonie, Przygody Pana Marka Hinczy - Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

•    29 listopada (wtorek), godz. 18.00 – LITERACKI ALBUM PAMIĘCI: Izabella Majewska – Chałat (zasłużony bibliotekarz, długoletni dyrektor Biblioteki, regionalista, działacz TPO) - Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.

Organizatorzy: MBP, SPBiK, TPO.