Z bibliotecznego kalendarza:

14 października - Dzień Edukacji Narodowej
16 października – Dzień Patrona Ostrołęki Świętego Jana Pawła II

4 października (wtorek), godz. 18.00  Wieczór w Arce: MARCIN TOMCZAK  i prezentacja książki Weno wej oraz recital autorski ADAMA WOŁOSZA / MBP, ul. Głowackiego 42.

8 października (sobota), godz. 15.00 – Klub OsKaL zaprasza na prezentację książki W labiryncie pamięci / MBP, ul. Głowackiego 42.

15 października (sobota), godz. 10.00 – 13.00 – Warsztaty literackie prowadzi dr Karol Samsel / Klub przy Studziennej – ul. Gomulickiego 13.

18 października (wtorek), godz. 18.00 – TRYPTYK RZYMSKI  ŚW. JANA PAWŁA II w interpretacji KAROLA SAMSELA  / Klub przy Studziennej – ul. Gomulickiego 13.

20 października (czwartek), godz. 10.00 – Spotkanie z KRZYSZTOFEM PIERSĄ, autorem książki Komputerowy Ćpun / MBP, ul. Głowackiego 42.

20 października (czwartek), godz. 18.00 – Wieczór w Arce: dr JERZY KIJOWSKI prezentuje najnowszą książkę pt. "Oni rozsławili Kurpie" / MBP, ul. Głowackiego 42.

27 października (czwartek), godz. 18.00 – Wieczór w Arce z DARIĄ GALANT i prezentacja jej książki Dom wichrów / MBP, ul. Głowackiego 42.

Organizatorzy MBP i SPBiK przy wsparciu Samorządu Miasta Ostrołęki.