na wiersz lub esej inspirowany wydarzeniami Nocy Bibliotek

1. Konkurs jest adresowany do wszystkich osób, które brały udział w Nocy Bibliotek organizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. W. Gomulickiego w Ostrołęce oraz do miłośników książki i sympatyków Miejskiej Biblioteki Publicznej.
  2. Warunkiem uczestnictwa jest złożenie jednego utworu poetyckiego w nie przekraczalnym terminie do 1 lipca 2016 roku.
  3. Tematyka utworu może dotyczyć wydarzeń Nocy Bibliotek, nawiązywać do książki i biblioteki jako takiej.
  4. Utwory należy składać drogą elektroniczną na adres: czytelnia@mbpostroleka.pl, lub na adres pocztowy: Miejska Biblioteka Publiczna, 07-410 Ostrołęka, ul. Głowackiego 42 lub osobiście w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej (I piętro).
  5. Do utworu należy dołączyć informację o autorze : imię, nazwisko, dokładny adres zamieszkania, kontakt telefoniczny i e-mail.
  6. Utwory oceniać będzie komisja powołana prze organizatorów.
  7. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac oraz zastrzegają sobie prawo nieodpłatnej publikacji nagrodzonych utworów i ich publiczne udostępnienie.
  8. Dostarczenie przez autora utworu na Konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby Konkursu.
  9. Autor zgłaszający utwór na Konkurs jednoznacznie akceptuje postanowienia regulaminu Konkursu.
  10. Podsumowanie Konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi w dniu 13 sierpnia 2016 podczas Dionizji 2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce, o czym laureaci zostaną powiadomieni.
  11. Nagrodzone utwory zostaną opublikowane w Ostrołęckim Roczniku Literackim Przydroża.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Gomulickiego w Ostrołęce, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki, Redakcja Ostrołęckiego Rocznika Literackiego „Przydroża”.