• 10 września, godz. 18.00: WOŁYŃ I MAŁOPOLSKA WSCHODNIA W LATACH 1938-1943. Prelekcja   Dariusza Marka Srzednickiego, autora filmu pt. Wołyński rapsod. /MBP, ul. Głowackiego 42
  • 16 września, godz. 18.00: Prezentacja książki pt. „MAREK GRECHUTA WE WSPOMNIENIACH ŻONY DANUTY” z udziałem autorów p.  Danutą Grechutą i Jakubem Baranem. /MBP, ul. Głowackiego 42VI.

FESTIWAL LITERACKI im. Edwarda Kupiszewskiego  Qupiszewiada

Preludium Festiwalowe 17-22 września 2015

• 18 września, godz. 12.00 – 18.00:  Ostry dyżur literacki pełniony będzie w Klubie Literackim przy Studziennej (w budynku MBP przy ul. Gomulickiego 13).
  • 17-18, 21 - 22 września: warsztaty czytelnicze i lekcje literackie (Klub przy Studziennej).
  • 22 września, godz. 15.30 – 19.00  Panel dyskusyjny  nt. „Wokół powieści Edwarda Kupiszewskiego pt. Koniak dla Anioła Stróża” –  prowadzą: dr Karol Samsel i mgr Aleksandra Chojnowska (wnuczka pisarza). Słowo wprowadzające dr Dorota Czyż.

FESTIWAL (24-25 września)

24 września (czwartek)

• Godz. 11.00-13.30: Debata literacka pt. „O duchowości w literaturze” z udziałem pisarzy zaproszonych na Festiwal. Moderator dr Karol Samsel. /czytelnia MBP, ul. Głowackiego 42.
  • Godz. 12.00: Spotkanie z BEATĄ PATRYCJĄ KLARY i promocja książki poetyckiej „Misterium solitera”. Moderator Radosław Sobotka /Klub przy Studziennej - Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.
  • Godz.16.30 – Happening pt. Zakochani w bibliotece, zakochani w książce…. /muzyka, poezja, taniec, śpiew, obrazy/. Udział wezmą m.in.:  Mateusz Cwaliński z zespołem ŻelipapĄ,  dzieci i młodzież,  poeci, bibliotekarze.
  • Godz. 18.00 – Wieczór w Arce: Uroczystość wręczenia ogólnopolskiej nagrody literackiej OTOCZAKA za rok 2014, prezentacja numeru drugiego Ostrołęckiego Rocznika Literackiego Przydroża, ostrołęckie debiuty literackie, prezentacje autorskie.

25 września (piątek)

•  Godz. 8.50 – 10.30: Lekcje literackie i warsztaty  w bibliotekach i szkołach /oddzielny harmonogram/.
  •  Godz. 10.00: Poranek literacki przy Studziennej: WOJCIECH KASS (poeta, dyrektor Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu /Biblioteka ul. Gomulickiego 13/.
  •  Godz. 12.15: spotkanie literackie z Jerzym Suchankiem i  Maciejem Meleckim z Instytutu Mikołowskiego. Spotkanie prowadzą Karol Samsel i Radek Sobotka /Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle.

Po Festiwalu

• 25 września, godz. 18.15: Dyskusyjny Klub Książki na temat książki J. Irvinga pt. „Regulamin tłoczni win” /Klub przy Studziennej – Biblioteka, ul. Gomulickiego 13.
  • 29 września, godz. 18.00: Prezentacja książki Anny Nosek pt. „Poszarpane nasze losy”, wydanej przez Stowarzyszenie Historii Ziemi Ostrołęckiej im. Kpt. Aleksandra Bednarczyka /MBP, ul. Głowackiego 42.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce, Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce.