Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce.
20.03.2015, godz. 18.15 Tematem spotkania będzie twórczość Tadeusza Konwickiego..
Description slide 8.

logoMBPm

           MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

 im. Wiktora Gomulickiego  w Ostrołęce  i jej filie

na czas epidemii (do odwołania) są czynne

w budynku przy ul. Głowackiego 42,

Wypożyczalnia Główna i Wypożyczalnia Zbiorów Specjalnych

Poniedziałek, środa, czwartek 10.00 – 16.00

Wtorek i piątek  10.00 – 17.00

W soboty czasowo nieczynne

*********************************
Filia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Gomulickiego 13

Filia Osiedlowa Nr 1, ul. Żeromskiego 13 (Os. Stacja)

Filia Osiedlowa Nr 2, ul. Sikorskiego 4 (Os. Centrum)

Filia Osiedlowa Nr 3, ul. Korczaka 4 (Os. Sienkiewicza)

Filia Osiedlowa Nr 6, Al. Wojska Polskiego 42 (Os. Wojciechowice)

poniedziałek i środa  10.00 – 15.00

wtorek i piątek 12.00 – 17.00

W czwartek i sobotę biblioteki czasowo nieczynne.

 Dziesięć pytań do bibliotekarza         

Dla zwiększenia bezpieczeństwa, zminimalizowania ryzyka zakażenia pracowników i użytkowników oraz ograniczenia liczby kontaktów – na terenie otwieranych Bibliotek wprowadza się do odwołania następujące zasady postępowania:

1.    Czytelnik wchodzący na teren biblioteki powinien mieć zasłonięte usta i nos oraz ubrane rękawiczki ochronne, a także dokonać dezynfekcji rąk.

2.    W budynku Biblioteki Głównej (ul. Głowackiego 42) może przebywać jednocześnie 5 osób (2 przy dwóch stanowiskach wypożyczania książek, 1 w punkcie zwrotów książek, 2 osoby oczekujące w holu) z zachowaniem odpowiednich odstępów oraz 1 osoba w Wypożyczalni Zbiorów Specjalnych (I piętro).  Natomiast w Filii dla Dzieci i Młodzieży (ul. Gomulickiego 13) może jednocześnie przebywać 1 osoba przy wypożyczalni na I piętrze i 2 osoby oczekujące w holu na parterze.  Pozostali czytelnicy oczekują na zewnątrz Biblioteki.

3.    W lokalach bibliotecznych zostają wydzielone strefy dla czytelników i dla pracowników. OGRANICZONY ZOSTAJE WOLNY DOSTĘP DO KSIĄŻEK. W czasie pobytu w bibliotece należy zachować bezpieczne odległości pomiędzy czytelnikami i bibliotekarzami oraz przemieszczać się zgodnie z wyznaczonymi drogami dostępu.

4.    Przewidywane są krótkie przerwy na dezynfekcję pomieszczeń.

5.    Czytelnicy nie są wpuszczani na teren wypożyczalni. Zwroty książek i zbiorów specjalnych przyjmowane będą od czytelników na oddzielnych stanowiskach. W budynku głównym (dla wszystkich zbiorów) jest to  pomieszczenie dotychczasowej  szatni.  

6.    Zwracane książki czytelnik przekazuje bibliotekarzowi, który zdejmuje je z konta, wpisuje na konto specjalne „kwarantanna”. Książki w wydzielonych pomieszczeniach pozostają w kwarantannie przez okres 3 dni.  Po tym terminie książki wracają do księgozbioru ogólnego i są automatycznie już widoczne w katalogu on-line.

7.    Książki i zbiory specjalne mogą być udostępniane jedynie przez pracownika biblioteki (zajmującego się wyłącznie wypożyczaniem książek, a nie ich odbiorem) BEZ WOLNEGO DOSTEPU DO PÓŁEK, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

8.     W celu sprawnej i szybszej obsługi zachęcamy czytelników do  wcześniejszego zamawiania książek.  Można to zrobić poprzez:
         - zamówienie on-line w oparciu o nasz katalog na stronie www.mbpostroleka.pl  (tu również umieszczona jest instrukcja logowania do swojego konta i zamawiania książek online).
         - lub  zamówienie telefoniczne pod numerem:
             -    dla Wypożyczalni Głównej  29 764 54 75
             -    dla Wypożyczalni Zbiorów Specjalnych 29 764 21 51
                   codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00

Zamówione książki przygotowuje bibliotekarz i odkłada dla czytelnika w wyznaczonym miejscu w bibliotece. Książki, po potwierdzeniu zamówienia, można  odebrać następnego dnia po złożeniu zamówienia. Zarezerwowane książki czekają na czytelnika przez okres trzech dni.
Można także przygotować listę książek, które chcą Państwo wypożyczyć i przekazać bibliotekarzowi.

9.    Zasady zapisu do Biblioteki pozostają bez zmian.

10.    Do 15 czerwca 2020 r. kary za przetrzymanie materiałów bibliotecznych nie będą naliczane. Natomiast termin zwrotu materiałów bibliotecznych, których z powodu zamknięcia filii nie można do niej zwrócić – zostanie automatycznie przedłużony.

11.    Do odwołania nie będą się odbywały spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, warsztaty i inne wydarzenia.

12.    W czasie zamknięcia czytelni Biblioteki z powodu COVID-19, oferujemy bezpłatne skanowanie fragmentów zbiorów Czytelni Głównej i Pracowni Zbiorów Regionalnych. Zamówienia, zawierające imię i nazwisko autora, tytuł oraz inne dane niezbędne do zidentyfikowania książek i artykułów z czasopism, a także numery stron lub tytuły rozdziałów, prosimy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skany zostaną wysłane na adres nadawcy. Jednorazowo można złożyć zamówienie na 3 tytuły, z których zostaną wykonane skany wskazanych fragmentów do 22 stron każdy. Czas oczekiwania na skany jest uzależniony od liczby zamówień.

Informujemy, że powyższe zasady mogą ulec zmianie stosownie do sytuacji.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo.